HLMDI

Healthcare Leadership and Management Development Institute

Main menu

Language Selection

Hungarian (formal)English (United Kingdom)

Login

Our Vision

“We are a knowledge based network organization symbolizing the 21st century paradigm inthe healthcare industry.”

what HLMDI stands for

Happiness and maintenance of the relative state of well-being Learning translated into the most important measurable asset of development Management and Total Leadership for achieving synergy Development in an Optimized and Sustainable Manner Inspired and Inspiring attitude

About us

We believe in a responsive economy and healthcare system We live with the future, and enact the future   We believe in ourselves as the leaders of change We are a part of the global healthcare system and we stand for common values

Contact

Address: Health Leaders Association, Pécs, 7633, Építők str. 4/a. Mobil: (0036) 70 9462399

Our Mission

We see our role as leaders of socio-economic transition towards a knowledge based healthcareindustry, in line with WHO’s understanding, an industry which is “effective” in promoting therelative state of people’s socio-psychological, socio-economic and physical well-being.

  • Our Vision

  • what HLMDI stands for

  • About us

  • Contact

  • Our Mission

Wednesday, 01 June 2011 17:25

Biotechnológiai fellegvárrá válhat a Pécsi Tudományegyetem

PDFPrintE-mail

IWIWTwitterFacebook

 

A PTE sajtóközleménye

A régióban egyedülálló biotechnológiai kutatóközpont jöhet létre a Pécsi Tudományegyetem és az eszéki Josip Juraj Strossmayer Egyetem együttműködésében. Az összességében majdnem két millió eurós uniós támogatásból megvalósuló, határon átívelő fejlesztésekről szerdán délelőtt tartottak sajtótájékoztatót a PTE Általános Orvostudományi Karán. A pályázat révén az intézményekben a legkorszerűbb biotechnológiai kutatásokra nyílik majd mód, többek között a rákkutatás és a regeneratív medicina területén, nem beszélve a beruházások kiemelkedő gazdaságélénkítő hatásáról.

 

Komoly pályázati sikereket értek el a pécsi és az eszéki egyetem orvoskarainak munkatársai, amelyeknek köszönhetően a tágabb régióban is egyedülálló kutatási és oktatási központ jöhet létre még az idei évben. A mind a két országban újdonságnak számító fejlesztések révén a két egyetemen a legkorszerűbb biotechnológiai kutatások folyhatnak majd, legyen szó akár rákkutatásról, akár regeneratív medicináról. Ráadásul a két várost a tudományos és technológiai potenciálja várhatóan a biotechnológiai ipar befektetői számára is vonzó célponttá teszi. A négy, egymással szorosan összefüggő pályázat eredményeit és várható hatásukat sajtótájékoztatón mutatták be a projektek szakmai vezetői, Németh Péter és Ines Drenjancevic, Páva Zsolt, Pécs polgármestere és Ljiljana Pancirov horvát főkonzul, valamint a pécsi és az eszéki egyetem képviselői jelenlétében.

 

Az állatkísérletek fontos szerepet játszanak a modern orvostudomány fejlődésében, komolyan vehető kísérletekhez elengedhetetlen ez a komponens. Az állatokat azonban megfelelő körülmények között kell tartani több szempontból is: egyrészt világszerte egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek arra, hogy minél jobb, minél humánusabb életkörülményeket biztosítsanak számukra, másrészt olyan különleges tisztaságú létesítményekre van szükség, amelyek révén kórokozóktól mentes környezetben hajthatóak végre a kísérletek, hiszen csak így lehetnek biztosak abban, hogy az eredmény külső behatásoktól mentesen született.

 

Ezeknek az elvárásoknak maximálisan megfelel a pályázatok első fázisában felépülő pécsi állatház, amelyben kis méretű rágcsálók, elsősorban fehér egerek kapnak majd helyet. A kórokozómentes létesítmények önmagukban is meglehetősen ritkák, ám a Pécsi Tudományegyetemen épülő állatház ennél is magasabb elvárásoknak felel majd meg, miután alkalmas transzgenikus állatok létrehozására is, így az épület nemcsak Magyarországon, hanem a tágabb régióban is egyedülálló lesz, ideális helyszínként szolgálva mind a rákkutatás, mind a regeneratív medicina, mind a gyógyszerkísérletek számára.

 

A pályázat keretében a laboratóriumi eszközparkok fejlesztésére is lehetőség nyílik, valamint a két egyetem közötti együttműködést is szorosabbra lehet fűzni a biotechnológiai oktatás-fejlesztés terén, amely révén magasan képzett szakemberek biztosíthatják majd a fejlesztésekhez és kutatásokhoz nélkülözhetetlen humán erőforrást. Az említett fejlesztésekre és beruházásokra fordítható összeg majdnem 2 millió euró, tehát mintegy fél milliárd forintot költhet majd a pécsi és az eszéki egyetem a projektek megvalósítására – ebből mintegy egymillió euró jut a Pécsi Tudományegyetem számára.

 

2011. 06. 01.

 

 

Written by Gombár Gabriella


Online

Powered by EvNix